Staváte nový domov alebo uvažujete nad rekonštrukciou?

Poradíme Vám pri výbere toho najsprávnejšieho riešenia pre vás a váš domov.

STIAHNUŤ E-BOOK ZADARMO ebook-miverob

Prečo vymeniť staré okná za nové?

Výmena starých okien za nové je rozhodnutie, ktoré nepatrí zrovna k tým najľahším. Mnoho z nás sa k tomuto kroku odhodláva až niekoľko rokov. Obavy, ktoré vyplývajú mnohokrát najmä z výdavkov sú však úplne zbytočné. Aj keď je toto rozhodnutie jedno z finančne náročnejších, stojí za to! Prečo? Na túto otázku vám odpovieme v dnešnom článku. Dúfame, že vám prinesieme pohľad, ktorý bude mať na konci nejedno šťastnejšie a hlavne ekonomickejšie bývanie. Rozhodnutie je na vás.

Nielen ekologické riešenie

Okrem ekologického prínosu a jednoduchšej údržbe so sebou výmena starých okien za nové prináša mnoho ďalších výhod. Vieme, že staršie okná sú síce esteticky krajšie, keďže sa na prvé priečky interiérových trendov opäť dostáva vintage, ale predovšetkým treba myslieť na tepelnú izoláciu, kde tieto staré okná kraľujú práve opačnému koncu rebríčka. Ukazuje sa, že keby opravíme izoláciu starých okien, stále to bude horšie, ako keby sme ich nahradili novými.

izolácia_nového_plastového_okna

Čo s drevenými oknami?

Pri drevených oknách treba mať na pamäti, že novinky na trhu prinášajú dlhovekosť a praktickú údržbu. S novými oknami môžete zabudnúť na problémy s tesnením a vypchávaním medzier vatou či iným prípravkom na tesnenie. Zima už nebude taká chladná ako so starými oknami. Navyše výrobcovia okien ponúkajú servis a údržbu, ktorá vás odľahčuje od vzniknutých problémov. Vyzerá to tak, že investícia do nových okien je pri správnom výbere na celé generácie!

Jedna, dva, tri : nula pre nové okná

Najmä staršie generácie nedokážu pochopiť, ak chceme nahradiť staršie dvojité okná tými novými. Tieto obavy sú veľmi zbytočné, pretože výrobcovia vďaka dvojsklu a trojsklu vedia plniť rovnaké funkcie ako spomínané staršie modely. Použité technológie výrazne zlepšujú tepelnú izoláciu, a teda – môžeme hovoriť o značných úsporách tepelnej energie. Je to spôsobené tým, že medzery medzi jednotlivými sú tesne vyplnené plynom, čo výrazne zlepšuje vyššie uvedenú tepelnú izoláciu. Úspora je hlavným faktorom, ktorý rozhoduje o tom, že sa nerozhodní ľudia rozhodnú vymeniť svoje staré strešné okná za nové. Po krátkom čase uvidíte zlepšenie hlavne na svojom bankovom výpise. Odborníci odhadujú, že účty za energiu klesnú až o 20 %. Vzhľadom na klímu, ktorá si v posledných rokoch robí doslova čo chce, stúpa počet chladných dní a rovnako tak aj počet dní, kedy musíme zvýšiť vykurovanie. Z tohto hľadiska je výmena starých okien za nové nevyhnutná a absolútne oprávnená.

Ak sa chcete dozvedieť viac o dvojskle a trojskle, navštívte náš blogový post „Ako si správne vybrať okná?“

Čo s oknami v podkroví?

V lete je tam veľmi dusno a v zime zasa veľmi chladno? Ak už dlho bojujete s tým, že podkrovie nespĺňa svoj účel a nedá sa využívať na 100 %, odpoveď hľadajte v oknách. Staršie okná nedokážu tak regulovať teplotu ako tie nové. Ako to zmeniť? Odpoveď je jednoduchá a ukrýva sa v dnešnom nadpise článku. Vymeňte staré okná za nové. Na rozdiel od ich starších bratov dokážu oveľa lepšie udržiavať tepelný komfort – v zime je podkrovie teplé a v lete dostatočne chladné, čo prispieva k pohodlnému využívaniu podkrovných miest. Na dosiahnutie najlepšieho účinku je dobré vymeniť nielen samotné okno, ale aj ostenie. Vďaka tomu bude možné výrazne zvýšiť energetickú hospodárnosť miesta.

Bezpečné vetranie

Nové okná so sebou prinášajú aj komfort správneho vetrania. Ako dobre viete, staré okná nemajú tú možnosť vetrať miestnosť celý deň v menších dávkach vzduchu, ktorý by do interiéru prichádzal cez menšie medzery. Staršie okná vetrajú spôsobom, že ich otvoríte dokorán, vyvetráte a pokračujete v živote za zatvorenými oknami. Nové modely okien so sebou prinášajú aj inštalácie, ktoré umožňujú vetrať miestnosti v úplne nových rozmeroch. Taktiež sú vybavené poistkami proti vlámaniu. A to nielen posilneným sklom, ale aj konštrukciou, ktorá je dokonale zabezpečená. Ak ste väčšinu času na cestách a chcete, aby váš domov ostal správe vetraný a zároveň zabezpečený proti zlodejom, kontaktujte nás. Nájdeme spolu riešenie, ktoré bude ideálnym riešením práve pre vás.

bezpečné_vetranie_plastového_okna

Budúcnosť je dnes

Ako ste sa dnes mohli dočítať, výmena nových okien je síce finančne náročnejšia, ale prináša mnoho výhod na celé generácie. Takáto investícia vám dokáže ušetriť nemalé peniaze, skrášliť interiér a v neposlednom rade zlepšiť celkový chod domácnosti. V časoch, kedy v interiéroch trávime viac času, je táto voľba viac ako potrebná a čas výmeny starých okien za nové nikdy nebol lepší. Využite naše bezplatné poradenstvo a kontaktujte nás s požiadavkou, ktorú dokážeme vyriešiť za menej ako 3 minúty.

Potrebujete poradiť?

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Cenová kalkulačka

Najnovšie články na našom blogu

Našim klientom chceme byť čo najbližšie. Preto na našom blogu nájdete zaujímavé informácie, originálne inšpirácie a niečo málo zo sveta, v ktorom my žijeme.
Prečo vymeniť staré okná za nové?
23. septembra

Prečo vymeniť staré okná za nové?

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?
7. septembra

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?

Kontakt

Showroom Nitra

Bratislavská 19A-NITRA (areál NIOB)

Showroom Žilina

Bratislavská 20-ŽILINA

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Zanechajte nám odkaz
Pripojiť súbor Zmazať