Staváte nový domov alebo uvažujete nad rekonštrukciou?

Poradíme Vám pri výbere toho najsprávnejšieho riešenia pre vás a váš domov.

STIAHNUŤ E-BOOK ZADARMO ebook-miverob

Moderné okenné žalúzie pre dokonalé tienenie vašich okien

V súčasnosti najpredávanejšie vonkajšie žalúzie, označované písmenom Z ponúkajú komfort úplného tienenia vášho okna od prenikajúceho svetla a tiež odhlučnenia pri veterných podmienkach. Navyše si ich môžete prispôsobiť svojim požiadavkám: od ľubovoľnej farby, ktorá esteticky doplní okno, až po komfortné diaľkové ovládanie.

Technologický vývoj neobchádza ani segment tieniacej techniky a preto sa aj pri týchto výrobkoch môžete stretnúť s riešeniami, ktoré posúvajú niekoľko rokov fungujúce žalúzie do zóny “zastaralé”. Moderné tieniace riešenie využíva lamely so špecifickým profilom označovaným písmenom “Z” kvôli vizuálnej podobe prierezu. Dôvodom tohto riešenia je schopnosť lamiel úplne do seba zapadať, takže slnečnému svetlu vytvárajú nepreniknuteľnú bariéru. Lamely majú aplikované tiež pozdĺžne tesnenia, ktoré okrem svetelnej hrádze vytvárajú aj zvukovú clonu. Tú oceníte najmä pri väčšom vetre.

Funkčná, praktická dekorácia

Správny výber tieniacej techniky vám pomôže nielen kontrolovať množstvo prenikajúceho svetla a zachovať intimitu domova, ale dokáže výrazne pomôcť v snahe udržať nižšie náklady na kúrenie v zime. Naopak, v lete určite oceníte izolačné schopnosti žalúzií pri opačnom prúdení tepla: uzavreté lamely vytvárajú tepelnú clonu a udržujú vaše výdavky na klimatizáciu o čosi nižšie. Žalúzie poskytujú túto dodatočnú vlastnosť po celý rok. Zaujímavá je aj ďalšia schopnosť tohto produktu. Farba žalúzií výrazne ovplyvňuje atmosféru v miestnosti odrazom slnečného svetla a dotvára tak (alebo mení) farebnú schému tvorenú interiérom danej izby. Atmosféru výrazne ovplyvňujú aj tiene, vrhané do miestnosti v závislosti od pozície slnka a polohy lamiel.

V pohodlí interiéru

I keď sú vonkajšie žalúzie celkom logicky umiestnené v exteriéri, ovládať ich môžete viacerými spôsobmi. Pokiaľ vám neprekáža kedykoľvek v prípade potreby ísť von a lamely otáčať fyzicky, bude vám zrejme vyhovovať najjednoduchší spôsob ovládania – kľukou, ktorý je zároveň aj najlacnejší. Môžete však zvoliť aj ďalší spôsob: vypínač je omnoho prijateľnejšia verzia za horšieho počasia a zároveň má stále priaznivú cenu. Poslednou alternatívou je pohodlné diaľkové ovládanie, s ktorým môžete žalúzie prestavovať každú chvíľku podľa vašich predstáv.

Moderná inštalácia

Ak sa chystáte vybrať si exteriérové žalúzie, ktoré chcete vhodne skombinovať s existujúcou vonkajšou architektúrou vášho domu či bytu, skúste do tohto procesu zakomponovať možnosť zaomietacieho boxu. Tento variant najskôr využijete buď pri projektovaní stavby, ešte pred jej realizáciou, alebo pred zateplením príbytku, prípadne pri opravách fasády. Box pre lamely schovaný pod omietkou vyzerá skutočne štýlovo a navyše je lepšie chránený pred vplyvmi počasia.
Pochopiteľne, ak kvôli inštalácii exteriérového tienenia nehodláte prerábať fasádu domu – čo by bolo skutočne nákladné – máte na výber druhú možnosť, ktorou je priznaný box. Jeho vhodne zvolená farba môže takisto slúžiť ako estetický doplnok a ukázať okoliu vaše estetické cítenie.

Potrebujete poradiť?

Asistenčné služby

+421 948 358 753

Tienenie okien

Najnovšie články na našom blogu

Našim klientom chceme byť čo najbližšie. Preto na našom blogu nájdete zaujímavé informácie, originálne inšpirácie a niečo málo zo sveta, v ktorom my žijeme.
Prečo vymeniť staré okná za nové?
23. septembra

Prečo vymeniť staré okná za nové?

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?
7. septembra

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?

Kontakt

Showroom Nitra

Bratislavská 19A-NITRA (areál NIOB)

Showroom Žilina

Bratislavská 20-ŽILINA

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Zanechajte nám odkaz
Pripojiť súbor Zmazať