Staváte nový domov alebo uvažujete nad rekonštrukciou?

Poradíme Vám pri výbere toho najsprávnejšieho riešenia pre vás a váš domov.

STIAHNUŤ E-BOOK ZADARMO ebook-miverob

Hra slnka a tieňa: Rolety alebo vonkajšie žalúzie?

Rozmýšľate, čím vyzbrojiť vaše okná proti neželaným slnečným lúčom, či zvedavým pohľadom z okolia? Ideálnym riešením sú vonkajšie žalúzie, ale aj efektné rolety. Ktorý tieniaci systém je však pre vás vhodnejší?

Aký účel by mala spĺňať vaša tieniaca technika?

Vonkajšie žalúzie, ako aj rolety sú výborným riešením v otázkach tieniacej problematiky vášho domova. Oba tieto systémy však majú svoje špecifické vlastnosti a každý z nich tak zabezpečuje užívateľský komfort v inej rovine. Rozhodnutie, či vaše okná vyšperkujete roletami alebo žalúziami, by preto malo podliehať primárnemu cieľu, ktorý chcete tieniacou technikou dosiahnuť. Dôležité je teda ujasniť si, či chcete eliminovať slnečné lúče, regulovať množstvo prenikajúceho svetla, zabrániť cudzím pohľadom zvonku, zabezpečiť ochranu pred zlodejmi, poveternostnými vplyvmi, ochrániť váš domov pred vonkajším hlukom, resp. ušetriť energiu vašej domácnosti…

Aké sú hlavné výhody roliet a vonkajších žalúzií?

Základným princípom roliet i žalúzií je tienenie. Oba systémy veľmi efektne zabraňujú prechodu agresívnych lúčov do vášho domu či bytu, čím výrazne ušetríte na klimatizácií. V zime naopak prispejú k úspore nákladov na vykurovanie. Rozdiel však možno badať v regulovaní svetla. Kým rolety sa vám postarajú o absolútnu tmu, žalúzie môžete natáčať podľa potrieb a regulovať tak množstvo prichádzajúceho svetla. Regulácia svetelnosti pri roletách nie je možná. Rolety však tento svoj jemný nedostatok kompenzujú inými benefitmi. Ich konštrukcia je v porovnaní so žalúziami omnoho odolnejšia
voči poveternostným vplyvom (napr. silnému vetru), lepšie vás ochránia pred zlodejmi a zabezpečia vám ideálnu protihlukovú izoláciu.

Posvieťte si na ideálnu tieniacu techniku

Ďalší rozdiel možno pocítiť aj vo využití jednotlivých systémov. Kým žalúzie možno použiť na okná prakticky akýchkoľvek rozmerov, rolety majú rozmery viac-menej štandardizované, čo môže byť problém napr. pri veľkých formátoch okien. Oba systémy možno ovládať manuálne, resp. motorom s vypínačom, prípadne motorom na diaľkový ovládač. Rolety i žalúzie sa vyznačujú aj veľkou dizajnovou variabilitou. Široké spektrum RAL farieb a štruktúr vám umožní zladiť rolety i žalúzie s dekorom vašich okien, dverí, či fasády. Dosiahnete tak nielen skvelé funkčné vlastnosti, ktoré ochránia váš domov pred nežiaducimi vplyvmi, ale aj atraktívny vzhľad. Použitím vysokokvalitného materiálu sa bude vaša tieniaca technika v podobe roliet, či vonkajších žalúzií, tešiť dlhodobej životnosti a vy si tak budete môcť užívať dokonalý komfort bývania.

Potrebujete poradiť?

Asistenčné služby

+421 948 358 753

Tieniaca technika

Najnovšie články na našom blogu

Našim klientom chceme byť čo najbližšie. Preto na našom blogu nájdete zaujímavé informácie, originálne inšpirácie a niečo málo zo sveta, v ktorom my žijeme.
Prečo vymeniť staré okná za nové?
23. septembra

Prečo vymeniť staré okná za nové?

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?
7. septembra

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?

Kontakt

Showroom Nitra

Bratislavská 19A-NITRA (areál NIOB)

Showroom Žilina

Bratislavská 20-ŽILINA

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Zanechajte nám odkaz
Pripojiť súbor Zmazať