Staváte nový domov alebo uvažujete nad rekonštrukciou?

Poradíme Vám pri výbere toho najsprávnejšieho riešenia pre vás a váš domov.

STIAHNUŤ E-BOOK ZADARMO ebook-miverob

Garážové brány
– čo treba vedieť pred ich kúpou?

Čas monotónnych garážových brán už dávno pominul. Dnes si už môžeme vyberať z naozaj širokej ponuky, a tak je jednoduché spojiť funkčnosť s dizajnom a bezpečnosťou. Aby ste si vedeli správne vybrať garážovú bránu, pripravili sme pre vás stručný prehľad, ktorý by ste pred realizáciou kúpy alebo stavby mali ovládať.

Typy garážových brán

Garážové brány môžeme rozdeliť nasledovne:

Sekcionálne garážové brány sa otvárajú tak, že otvorená plocha zmizne pod stropom. Avšak nové trendy prinášajú aj inovatívne riešenia a tak môžeme tento typ garážových brán vidieť aj vo forme otvárania sa popri stene. Taktiež ich môžete nájsť v sekcií posuvných garážových brán. Takéto riešenia si zamilujú predovšetkým tí z vás, ktorí majú obmedzený priestor. Vďaka týmto bránam môžete vozidlo parkovať priamo pred nimi. Taktiež sú veľmi obľúbenou voľbou pre ich izolačné vlastnosti.

Ak potrebujete mať strop alebo bočné steny voľné, odporúčame siahnuť po rolovacích alebo výklopných garážových bránach. Aj keď druhý spomínaný variant sa čiastočne schováva pod strop. Nemusíte sa obávať izolácie. Oba tieto typy sa vyznačujú perfektnými izolačnými vlastnosťami. Výklopné garážové dvere odporúčame na typ budovy, ktorá je určená len ako garáž a nespája sa s obytnou časťou.

Drevené garážové brány alebo kovové?

Ak chcete mať dizajnový trendy vstup do garáže, určite odporúčame drevený variant. Avšak treba mať na pamäti, že drevené garážové brány potrebujú veľmi vysokú starostlivosť. Toto prírodné riešenie si vyžaduje pravidelné ošetrovanie ochrannými prostriedkami. Taktiež si budete musieť siahnuť trošku hlbšie do vrecka. Avšak výsledný efekt naozaj stojí za to. Vytvoríte tak modny charakter, ktorý bude navyše veľmi ekologický.

Pre tých z vás, ktorí nemajú až tak zmysel pre ekológiu alebo chcú ušetriť nejaké eurá sú tu kovové garážové brány. Vysoká kvalita materiálov zaručí ich dlhovekosť a ochranný charakter, ktorým sa vyznačujú. Taktiež môžeme rátať s veľmi vysokými izolačnými vlastnosťami. Nezabudnite na to, že aj o kov sa treba starať. Našťastie nie tak často ako o drevo, ale je dobré ak ich z času na čas natriete nejakou ochrannou vrstvou proti hrdzaveniu.

drevená garážová brána

Izolácia garážových brán

Izolácia garážových brán je rozhodujúca najmä vtedy, ak využívate garáž aj na iné účely. Ak v nej napríklad máte malú dielničku, alebo je garáž súčasťou nejakého väčšieho komplexu, kde hráte napríklad pingpong a pod. Vtedy by ste určite mali dbať najmä o tesnenie. Najlepšie izolačné vlastnosti majú sekčné garážové brány. Ako sme spomínali vyššie, ak využívate strop zvoľte bočný variant. Ak využívate aj bočné steny, ale chcete mať čo najlepšie tesnenie, neváhajte nás kontaktovať. Naši odborníci vám s radosťou pomôžu.

Doplnkový vchod

Myslite dva kroky dopredu. Ak budete garážovú bránu využívať častejšie a navyše budete potrebovať prejsť aj bez vozidla – siahnite po riešení garážovej brány, ktorá ma v sebe zabudované doplnkové dvere. Takéto riešenie vám uľahčí život a vy ak budete potrebovať urýchlene opustiť priestor garáže, nemusíte čakať na otvorenie brány alebo ju inakším akrobatickým spôsobom podliezať.

Výhody automatických garážových brán

Doba sa posúva veľmi rýchlo a z garážových brán sa stávajú “roboti“. Určite si viete spomenúť aspoň na jeden film, kde hral robot, ktorý doniesol jedlo alebo vykonal iný povel, ktorý mal zjednodušiť život. Podobne je to aj s automatickými garážovými bránami. Stačí jeden klik diaľkového ovládania a brána sa otvorí. Takýmto spôsobom ušetríte mnoho času a v prípade nepriaznivého počasia, neschytáte ani kvapku.

Garážová brána na diaľkové ovládanie

Nechajte to na odborníkov

Dúfame, že vám dnešný článok zodpovedal hlavné otázky o garážových bránach. Ak by ste náhodou mali ďalšie otázky, ktoré sme nezodpovedali, neváhajte nás kontaktovať. S radosťou vám pomôžeme. Ak by ste sa chceli dozvedieť cenu garážových brán na mieru, stačí vyplniť formulár na nezáväznú cenovú ponuku.

 

Potrebujete poradiť?

Asistenčné služby

+421 948 358 753

Cenová kalkulačka

Najnovšie články na našom blogu

Našim klientom chceme byť čo najbližšie. Preto na našom blogu nájdete zaujímavé informácie, originálne inšpirácie a niečo málo zo sveta, v ktorom my žijeme.
Prečo vymeniť staré okná za nové?
23. septembra

Prečo vymeniť staré okná za nové?

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?
7. septembra

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?

Kontakt

Showroom Nitra

Bratislavská 19A-NITRA (areál NIOB)

Showroom Žilina

Bratislavská 20-ŽILINA

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Zanechajte nám odkaz
Pripojiť súbor Zmazať