Staváte nový domov alebo uvažujete nad rekonštrukciou?

Poradíme Vám pri výbere toho najsprávnejšieho riešenia pre vás a váš domov.

STIAHNUŤ E-BOOK ZADARMO ebook-miverob

Veľké presklené plochy – trend posledných sezón

Hranice bežných okien sme už dávno prekročili. Spojenie moderného, nadčasového a elegantného dizajnu vytvorilo riešenie, ktoré Vám do domovov prinesie viac denného svetla! Veľké presklené plochy nie sú iba trendy, ale aj veľmi praktické a ekologické riešenie. Preto ich máte možnosť vidieť čoraz viac v moderných novostavbách a apartmánoch.

Ekologické riešenie

Nadštandardné presklené plochy sú veľmi vhodným riešením, ak Vám z domova uniká energia, a ešte lepším riešením, ak plánujete žiť viac ekologicky. Preto môžete čoraz viac vidieť na novostavbách tento trend. Ekológia sa dostáva na popredné miesta a projekty s veľkými oknami to len podčiarkujú. Okno síce vytvára bariéru medzi interiérom a exteriérom, ale vo finalnom dôsledku Vás dostane bližšie k prírode. Či sa budete pozerať na svoju krásnu bytovú terasu cez veľké presklené dvere, na celé mesto z najvyššieho poschodia, les, ktorý obklopuje Vašu chatku alebo v neposlednom rade záhradu, kde trávite svoj voľný čas. Zdvižnoposuvné systémy a veľké okenné plochy Vám tento pocit umocnia.

Ako je možné, že sa sklo stalo dokonalým stavebným materiálom?

Steny, kde je väčšia časť priehľadná, vpúšťajú do interiérov viac svetla a tie sú tak ľahšie, nadýchanejšie a pôsobia veľmi priestranne. Vedecké štúdie ukazujú, že maximum denného svetla ma veľmi pozitívny dopad na náladu a zdravie človeka. Najmä v týchto ťažkých časoch, kedy trávime v bytoch viac ako jednu tretinu dňa. Veľkou výhodou týchto riešení je aj fakt, že prepúšťaním denného svetla obmedzujú používanie umelého interiérového osvetlenia.

presklené dvere na terasu - domáca pracovňa s výhľadom

Tip od nás.

Svitá nám na časy, kedy sa pomaly vraciame k životu pred pandémiou. Neopustite vašu domácu pracovňu, ale naopak. Dávkujte si to po častiach. Ak máte možnosť, posuňte váš pracovný stôl bližšie k terasovým dverám alebo inej presklenej ploche vo Vašom domove a pomaly sa chystajte na tú zmenu, ktorá nám už klope na dv… okná.

Ako je to s únikom tepla a naopak?

Môže sa na prvý pohľad zdať, že čím väčšia presklená plocha, tým viac energie z interiéru unikne a naopak, v lete to vytvorí niečo veľmi podobné saune… Opak je však pravdou. Technológia veľmi pokročila a podobné riešenia, ako sme už spomínali v úvode, prinášajú mnoho ekologicky šetrných benefitov. No a čo v lete? Záleží veľmi od nasmerovania Vášho interiéru. Tie Vám pomôžu zmierniť horúce dni.

Veľké presklené dvere - detail

Čo sú zdvižno posuvné systémy a ako fungujú?

Zdvižno-posuvné dvere alebo okná, sú určené na bezbariérové predelenie terasy, väčšieho balkóna či záhrady. Týmto systémom zasklíte väčšiu časť plochy a v kombinácii s komfortným ovládaním posuvného krídla dostanete nadčasové a veľmi moderné riešenie, vďaka ktorému môžete privítať do interiéru viac denného svetla. Takýto luxus je veľmi moderný, praktický a ekologický zároveň. Aké sú možnosti posúvania a aký materiál je ten najvhodnejší? Pozrite si našu ponuku zdvižno-posuvných systémov, ktoré dodávame v plastovom a hliníkovom prevedení. Každý si tu nájde svoje.

Veľké presklené plochy bytov

Pre tých z vás, ktorí by si chceli užívať viac denného svetla v interiéri, no nemáte prístup k terase, veľkému balkónu či záhrade, odporúčame konzultáciu s našimi odborníkmi, ktorí Vám ochotne poradia materiál a prevedenie, ktoré bude pre Vás to najvhodnejšie. Pošlite nezáväzný formulár alebo nám rovno zavolajte na infolinku +421 948 073 659. Nebude to trvať dlhšie ako pár minút. Tešíme sa na Vás.

Potrebujete poradiť?

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Cenová kalkulačka

Najnovšie články na našom blogu

Našim klientom chceme byť čo najbližšie. Preto na našom blogu nájdete zaujímavé informácie, originálne inšpirácie a niečo málo zo sveta, v ktorom my žijeme.
Prečo vymeniť staré okná za nové?
23. septembra

Prečo vymeniť staré okná za nové?

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?
7. septembra

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?

Kontakt

Showroom Nitra

Bratislavská 19A-NITRA (areál NIOB)

Showroom Žilina

Bratislavská 20-ŽILINA

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Zanechajte nám odkaz
Pripojiť súbor Zmazať