Dvere na terasu a veľké okná – presklené plochy, ktoré vládnu trendom posledných sezón

Hranice bežných okien sme už dávno prekročili. Spojenie moderného, nadčasového a elegantného dizajnu vytvorilo riešenie, ktoré Vám do domovov prinesie viac denného svetla! Veľké presklené plochy nie sú iba trendy, ale aj veľmi praktické a ekologické riešenie. Preto ich máte možnosť vidieť čoraz viac v moderných novostavbách a apartmánoch.

Ekologické riešenie

Nadštandardné presklené plochy sú veľmi vhodným riešením, ak Vám z domova uniká energia, a ešte lepším riešením, ak plánujete žiť viac ekologicky. Preto môžete čoraz viac vidieť na novostavbách tento trend. Ekológia sa dostáva na popredné miesta a projekty s veľkými oknami to len podčiarkujú. Okno síce vytvára bariéru medzi interiérom a exteriérom, ale vo finalnom dôsledku Vás dostane bližšie k prírode. Či sa budete pozerať na svoju krásnu bytovú terasu cez veľké presklené dvere, na celé mesto z najvyššieho poschodia, les, ktorý obklopuje Vašu chatku alebo v neposlednom rade záhradu, kde trávite svoj voľný čas. Zdvižnoposuvné systémy a veľké okenné plochy Vám tento pocit umocnia.

Ako je možné, že sa sklo stalo dokonalým stavebným materiálom?

Steny, kde je väčšia časť priehľadná, vpúšťajú do interiérov viac svetla a tie sú tak ľahšie, nadýchanejšie a pôsobia veľmi priestranne. Vedecké štúdie ukazujú, že maximum denného svetla ma veľmi pozitívny dopad na náladu a zdravie človeka. Najmä v týchto ťažkých časoch, kedy trávime v bytoch viac ako jednu tretinu dňa. Veľkou výhodou týchto riešení je aj fakt, že prepúšťaním denného svetla obmedzujú používanie umelého interiérového osvetlenia.

presklené dvere na terasu - domáca pracovňa s výhľadom

Tip od nás.

Svitá nám na časy, kedy sa pomaly vraciame k životu pred pandémiou. Neopustite vašu domácu pracovňu, ale naopak. Dávkujte si to po častiach. Ak máte možnosť, posuňte váš pracovný stôl bližšie k terasovým dverám alebo inej presklenej ploche vo Vašom domove a pomaly sa chystajte na tú zmenu, ktorá nám už klope na dv… okná.

Ako je to s únikom tepla a naopak?

Môže sa na prvý pohľad zdať, že čím väčšia presklená plocha, tým viac energie z interiéru unikne a naopak, v lete to vytvorí niečo veľmi podobné saune… Opak je však pravdou. Technológia veľmi pokročila a podobné riešenia, ako sme už spomínali v úvode, prinášajú mnoho ekologicky šetrných benefitov. No a čo v lete? Záleží veľmi od nasmerovania Vášho interiéru. Tie Vám pomôžu zmierniť horúce dni.

veľké presklené dvere - detail

Čo sú zdvižno posuvné systémy a ako fungujú?

Zdvižno-posuvné dvere alebo okná, sú určené na bezbariérové predelenie terasy, väčšieho balkóna či záhrady. Týmto systémom zasklíte väčšiu časť plochy a v kombinácii s komfortným ovládaním posuvného krídla dostanete nadčasové a veľmi moderné riešenie, vďaka ktorému môžete privítať do interiéru viac denného svetla. Takýto luxus je veľmi moderný, praktický a ekologický zároveň. Aké sú možnosti posúvania a aký materiál je ten najvhodnejší? Pozrite si našu ponuku zdvižno-posuvných systémov, ktoré dodávame v plastovom a hliníkovom prevedení. Každý si tu nájde svoje.

Veľké presklené plochy bytov

Pre tých z vás, ktorí by si chceli užívať viac denného svetla v interiéri, no nemáte prístup k terase, veľkému balkónu či záhrade, odporúčame konzultáciu s našimi odborníkmi, ktorí Vám ochotne poradia materiál a prevedenie, ktoré bude pre Vás to najvhodnejšie. Pošlite nezáväzný formulár alebo nám rovno zavolajte na infolinku +421 948 073 659. Nebude to trvať dlhšie ako pár minút. Tešíme sa na Vás.

Potrebujete poradiť?

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Cenová kalkulačka

Najnovšie články na našom blogu

Našim klientom chceme byť čo najbližšie. Preto na našom blogu nájdete zaujímavé informácie, originálne inšpirácie a niečo málo zo sveta, v ktorom my žijeme.
Ako postupovať pri zameraní plastových okien?
7. septembra

Ako postupovať pri zameraní plastových okien?

Dvere na terasu a veľké okná - presklené plochy, ktoré vládnu trendom posledných sezón
10. mája

Dvere na terasu a veľké okná - presklené plochy, ktoré vládnu trendom posledných sezón

Kontakt

Showroom Nitra

Bratislavská 19A-NITRA (areál NIOB)

Showroom Žilina

Bratislavská 20-ŽILINA

Asistenčné služby

+421 948 073 659

Zanechajte nám odkaz